Aktualności

Spotkanie towarzyskie

• autor: Sajek17, 2014-03-09 22:02

Kolejny sparing i tym razem remis z Perłą.

Przygotowania do rundy wiosennej trwają w najlepsze w naszym zespole. Po spotkaniu w Lubczy przed dwoma tygodniami, dzisiaj przystało Nam się zmierzyć z bardzo dobrze znaną naszym zawodnikom Perłą Czyczkowy, z którą graliśmy wiele razy. Perła to aktualnie trzecia drużyna klasy B, grupy Gdańsk IV dla tych, którzy nie śledzą rozgrywek tego szczebla. Spotkanie było dosyć wyrównane z niewielką przewagą gospodarzy w niektórych fragmentach rywalizacji. Wynik otworzyli goście golem zdobytym po dośrodkowaniu piłki w pole karne, gdzie dobrze odnalazł się jeden z napastników Perły i precyzyjnym strzałem zdobył gola. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie i do szatni schodziliśmy przegrywając 1-0.

W drugiej połowie dążyliśmy do wyrównania i w końcu udała się Nam ta sztuka. Wystarczyło jedno prostopadłe podanie, aby Artur Jankowski znalazł się "oko w oko" z bramkarzem gospodarzy i umieścił futbolówkę w siatce. W tym momencie nabraliśmy wiatru w żagle i poszliśmy za ciosem, Coraz to śmielej atakowaliśmy i próbowaliśmy wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się naszym graczom po tym jak Artu Jankowski został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Rafał Senger i pewnym strzałem zdobył bramkę. Zawodnicy Perły nie pozostali Nam jednak dłużni i już kilka minut później odrobili straty. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i mogliśmy cieszyć się z dobrego wyniku naszej drużyny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze sparingowe.

Perła Czyczkowy 2-2 (1-0)  WKS Brda Męcikał

Bramki: Artur Jankowski, Rafał Senger (karny)

Skład: Paweł Mazurkiewicz, Dariusz Mazurkiewicz, Filip Krajecki, Sławek Hamerski, Kacper Krajecki, Piotr Franckiewicz, Andrzej Januszewski, Rafał Senger, Waldemar Chabowski, Artur Jankowski, Roman Hamerski oraz gościnnie dwaj bramkarze gospodarzy